





November 2024






Oktober 2024















September 2024

100 Jaar vliegscholen
in Wevelgem
13-14-15 september 2024
In 1924, precies 100 jaar geleden, streek de toenmalige Belgische Militaire Vliegschool neer in Wevelgem. Dit betekende de reïncarnatie van het dan reeds verdwenen vliegveld van Bissegem uit de Eerste Wereldoorlog. De vliegschool groeide snel uit tot een groot complex waarvan we vandaag nog heel wat sporen kunnen ontwaren op en rond de luchthaven. De Militaire Vliegschool legde de basis voor wat we nu kennen als Internationale Luchthaven Kortrijk-Wevelgem. Opleiding is sinds 1924 nooit meer verdwenen van de luchthaven en ook vandaag is de luchthaven een broedkast van vliegerstalent, zowel voor vliegtuigen als helikopters.
Dat was de aanleiding voor FAS om een groots evenement te organiseren met een veelzijdig programma. Zowat 5000 bezoekers kwamen gratis genieten van het zomerse weer, de vliegtuigen op de grond en in de lucht, de 3 tentoonstellingen, het historische gebouw Cercle Leopold Kring en de talrijke infostanden rond het thema “luchtvaartopleidingen”.
Dit grote evenement verdient een aparte pagina met verslag en sfeerbeelden. Lees meer …
Hieronder vind je foto’s van voornamelijk de overige dagen in september.

















Over deze pagina
EBKT is de internationale code voor de Internationale Luchthaven Kortrijk-Wevelgem:
- E = West-Europa
- B = België
- KT = Kortrijk
De code wordt bepaald op het niveau van de ICAO (International Civil Aviation Organization), de organisatie binnen de Verenigde Naties dat tot doel heeft om wereldwijd afspraken te maken die de veiligheid en efficiëntie van de burgerluchtvaart ten goede komen. Alle vliegvelden wereldwijd hebben zo’n unieke code die uit 4 letters bestaan.
Deze ICAO code mag men niet verwarren met de IATA code. IATA is een koepelorganisatie voor de luchtvaartmaatschappijen (International Air Transport Association). Zij hebben voor elke luchthaven waar commercieel luchttransport aankomt of vertrekt een code bepaald die uit 3 letters bestaat. Deze code zie je ook op de vliegtickets. Voor Kortrijk-Wevelgem is dat KJK.
De fotocollectie op deze pagina is een weerspiegeling van het verkeer op de Internationale Luchthaven Kortrijk-Wevelgem. De foto’s zijn geordend terugkerend in de tijd. We danken alvast de fotografen die hun foto’s ter beschikking stellen.
Augustus 2024



















Juli 2024
Donderdag 18 juli ontving de luchthaven twee machtige warbirds:
- North American P-51 Mustang (N51ZW)
- Vought F-4U Corsair (D-FCOR)
Geniet van deze unieke beelden gemaakt door Philippe Bolen.
Deze prachtige toestellen waren op weg van hun thuisbasis in Duitsland naar de Royal International Air Tattoo in het Britse Fairford. FAS-medewerkers mochten de piloten even rondleiden in het FAS Luchtvaartmuseum.






















En uiteraard was er ook nog het reguliere verkeer in juli. Daar zaten dan ook weer niet zo alledaagse bezoekers bij.

















Juni 2024
























Mei 2024






















April 2024



















Maart 2024




















Februari 2024





























Januari 2024

















